Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem protékající průtokový ohřívač

Zdravím,
u umyvadla mám průtokový ohřívač (Dražice PTO0733), z kterého ale po několika měsících začala při používání kapat voda.
1. Předpokládám že by příčinou mohl být přílišný tlak vody. Je tento odhad správný, nebo jsou možné (pravděpodobnější) jiné příčiny?
2. Je jediným řešením (v případě že je to skutečně tlakem) regulátor tlaku, nebo existují i jiná řešení (např. jiný typ ohřívače)?
3. Dá se takový ohřívač nějakým způsobem (nechat) opravit, nebo je nutné koupit nový?

Díky všem za odpovědi.

Pokusím se to rozebrat a mrknout na to, až budu mít příležitost a trochu víc času (je to celkem složitě zabudovaný uvnitř umyvadlový skříně, tak dá zabrat než se k tomu dostanu). Moc moudrej z toho nejsem, ale díky všem za nápady! :)

Ten ohřívač je BEZTLAKOVÝ, takže pokud teče kvůli vysokýmu tlaku, tak je špatně zapojen. Vodovodní baterie musí být zapojena PŘED ohřívačem a ta je obvykle speciální, tříhadicová. Máte to tak? Pokud ano, tak vyšší tlak v systému může vzniknout tehdy, když bude ucpaná baterie, nebo perlátor na konci, pokud tam je.
Zapojoval to sice instalatér, ale to ještě neznamená, že to zapojil správně.