Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký měřící přístroj použít pro řídící desky u strojů?

Řídící desky u strojů které opravuji a jejich připojené aktivní prvky mag. ventily, koncové spínače motorky atd. fungují tak že po zapnutí jde na všechny tyto součástky napětí a řídící deska spíná obvody přes mínusový pól. Problém je v tom že když chci změřit zda jde napětí na jednotlivé prvky multimetr (poloautomat) ukazuje napětí např 12V i když není součástka v provozu napájení je z baterky většinou 24 nebo 36 V DC. Je to matoucí. Jak mohu tento stav eliminovat jaký měřící přístroj případně použít abych měl jistotu že není třeba na vině přechodový odpor na vedení nebo špatný kontakt a měl jsem 100% jistotu že napájení na součástku jde nebo ne. Díky
Změna předmětu, původně: Elektro (Kurt)

Nevím, jestli dobře chápu, co máš na mysli. Tedy asi zařízení má nějaké výkonové prvky (ventil a pod.).
Na všechny prvky je přivedené napájení (+) a druhý konec prvku je spínán k minusu (zemi).
Chceš změřit, jestli je na prvku přítomno napájení (+). Chceš eliminovat možnost, že napájení je například měkké, tedy proudově nedostatečné k provozu vlivem třeba přechodového odporu někde.
To by mohl být stav, kdy multimetr vlivem velkého odporu napětí ukáže, ale při zátěži napětí zmizí.
Pokud se jedná o takovýto případ, stačí jakýkoliv multimetr, s paralelně připojenou přiměřenou zátěží, třeba žárovkou, nebo odporem.

Ano přesně tak taky jsem slyšel názor že prý digi multimetry takto klamavě měří že prý starý ručkový měřák tohle nedělá a mám ještě jeden měřák Vocraft multimetr a tam je tlačítko Low impedance 400 ohm to tedy asi simuluje tu zátěž jako žárovka atd.? Zkusím tedy měřit tímto multimetrem s talčítkem zátěže.