Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem typ vanové pákové baterie SAM Myjava - náhradní kartuše

Nevěděl by někdo číslo - typ vanové pákové baterie od SAM Myjava - viz přiložené foto. Již delší dobu drhne páčka ve všech směrech a nevím, zda se používal jeden typ kartuší nebo více a kterou bych případně potřeboval na výměnu. Zřejmě to nebude jen o výměně nějakého těsnění, co?
Děkuji všem za radu
Vašek

Dobrý den, hmm, já to nemám jednoduché s rozměrovými omezeními kvůli umyvadlu, které mi brání použít jiné, nové baterie, které nejsou tak "nízké" jako původní SAM, nechce se mi do předělávání koupelny. Zkusím to vyřešit opravou té baterie, dostal jsem rady a už i zdroj. Díky

Ta kartuše mě stála 600,- a stačilo říct, že je to do bateie Myjava. Díly dodává armatury.myjava volny.cz
A kartuše nakonec zbyla, protože brácha šel cestou výměny celé baterie. On pořád padal ten plastový deklík, tak jí mám v rezervě, ale díky sítkům asi nadlouho.

T-50 pákových baterií SAM Myjava; Ø 43 mm - E3/682.

Ber tiež gumenné tesnenie pod kartuš, lebo po výmene hrozí zmačkanie gumy.

Sú to vcelku komunistické, nezničityeľné batérie v licencii ukradnutej kapitaľistom. Len ich treba raz za 20-rokov rozhodiť, vyčistiť a premazať.

Kartuše z teflónu sa rozmrdajú, je nutná výmena za nové napriek tomu, že sa majú keramické puzdrá o seba zabrusovať. (Túdle).

Maž xindel pred zostavením, skompletizovaním novými dielmi natlačením smerom do páky pod plast kartuše teflónovou, stuženou vazelínou, detto pretri vazelínou aj spodnú gumu s tromi dierami, ako aj vrchné závity uťahujúce samotnú kartuš v telese batérie. (Vazelíny teflóny, silikóny v tube si nájdi, sú drahé, ako sviňa)

Po rozobratí vyčisti vnútro batérie od sedimentov kyselinou chlorovodíkovou, štetcom v kyseline.
------------------------------------------------------------
Páčka sprchy, kde je nutné vymeniť diely:

https://1649717300.eshop-rychlo.sk/tesnenia/eshop/-1-/-4-/5/64-SADA-1890-S-01

Jedná sa o predradovač sprchy, odchádza ostrý U krúžok tesne okolo tiahla páčky. Xindel, ktorým prepneš sprchu alebo naopak do výtoku.

Ak tieto diely vymeníš, metal očistíš drátenným kartáčom, kyselinou, fest namažeš stuženou "teflónkou", máš doživotne na 1000-rokov zase vystaráno, bez problémov.

Baterie bude zanesená vodním kamenem (u kartuše). Demontuj páčku a přídržnou horní matici kartuše (může být trochu "opruz" pokud je zaoxidovaná), vyjmi kartuši a podle ní v krámu kup novou. Vnitřek vyčisti a kartuši vyměň. Ale pokud neprotéká, možná bude stačit i jen vyčistit. Při osazení kartuše zpět ji natři trochu vazelinou, a pak i závit horní matice (lépe se pak případně demontuje).

Kartuši jsem kdysi sehnal v obchodu Vršinský, Mezi Vodami, Praha 4, tel. 241 770 550. Ta Myjavácká totiž nemá čtyřhran, ale tisícihran, proto se nedají použít běžně dostupné kartuše. Jinak jich mám doma několik, slouží už více než 25 let a spokojenost. Držím Ti palce. S.