Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Infrapanely - vytápění chatky

Ahoj místní odborníci, chtěl bych se zde optat, zda-li má někdo z Vás zkušenosti s infrapanely jako zdrojem topení.
Jedná se o malou chatku (54 m3), která je obývaná i přes zimní období. Klasickým přímotopům už asi odzvonilo, tak sháním jiný způsob el. vytápění. Tepelná ztráta chatky bude myslím na velmi dobré úrovni. Topení dřevem nepřichází v úvahu.

Obvodová stěna je z panelů Kingspan tloušťky 150 mm. Vnitřek je ještě zateplen 60 mm minerální vaty a vše obloženo dřevěnými palubkami. Strop zateplen 200 mm bílého polyesteru.
Rozměry chatky : délka 6 metrů, šířka 3,5 metrů, výška ke stropu 2,5 metrů.

Děkuji

Tak tohle mě zaujalo:

Pokud se rozhodnete topit klimatizací s venkovní jednotkou, můžete zažádat o změnu sazby na D56d, díky které aktuálně ušetříte více než 40 % nákladů za el. energii za všechny spotřebiče v domácnosti.

Docela vážně nad tím uvažuju že bych to koupil.

Děkuji.
Způsob vytápění ještě vyřešený nemám, ale jen upřesním, že mě se teď tyhle zvýhodněné tarify elektřiny netýkají, neboť jde jen o vytápění nově postavené a zateplené chatky (55 m3).
Sazbu ve které budu "něčím" topit mám 4, 01 Kč za kWh.
Příští rok už budu mít postavený barák, takže hledám výhodné topení jen na tuhle zimu strávenou v chatce.
Děkuji

Tento tarif jsem získal na RD díky 2 klimatizacím - pro každé patro jednu.
S tou úsporou si to spočítej, protože rozdíl mezi nízkým a vysokým tarifem zase tak velký není. Vyplatí se v případě, že máš velkou spotřebu elektřiny, protože nižší ceny za silovou elektřinu jsou vykoupeny vyššími paušály.
Doporučuji to projet na nějaké kalkulačce, třeba na ERA.