Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 'uzavření' dřeva

Pěkný den,

Koupil jsem si licí pryskyřici EPOX G300 na zalití dřeva. Bohužel po zalití a během vytvrzování se do pryskyřice uvolňuje vzduch ze dřeva a tak vznikají bublinky.
Čím 'uzavřít' dřevo, aby bublinky nevznikaly?
Mám teakový olej, šlo by to s tím?

Děkuji

Spis nez bublinky z dreva je to vzduch zamichanej do pryskyrice behem pripravy. Ackoliv tuhle konkretni pryskyrici neznam, obecne to epoxidy delaji. Resi se to tak, ze se pryskyrice namicha a strci do komory ze ktery se vycerpa vzduch(bacha, vypada jako hrnecku var, dulezita je dost velka nadoba) a az si to sedne, tak se teprve lije.

Ono je to někdy dané i příliš velkým vakuem, že se z toho začne vyvařovat tvrdidlo a dělá pak bublinky až pěnu. Třeba tvrdidlo P11 má tlak nasycených par 25 mbar a to už se dá s dobrou vývěvou (třeba chladařskou) dosáhnout.

Čím 'uzavřít' dřevo, aby bublinky nevznikaly?

Nebylo by možné si ono dřevo nejdříve evakuovat a pak na to nalít pryskyřici?
Po nalití to dát do chladna, zpomalí se tuhnutí a "vysáté" dřevo by mohlo pryskyřici částečně "vcucnout" do sebe.
Neb, řečeno slovy básníka, má příroda horare vacuí.:-)

Kdysi před kala kala dobou fungovalo to odpěnění v chladu u dentakrylu docela dobře.
Na jů tubu jsou videa jak evakuují pomocí zavařovací sklenice a kompresoru z ledničky.