Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako na omietnutie plotu zo salovaciek?

Zdravim,

rad by som sa poradil ako omietnut plot postaveny zo salovaciek. Plot ma stlpiky zo stvorcovych salovaciek, samotne steny su z obdlznikovych. Hore su klasicke strieskove "capice". Zaujimaju ma najma detaily ako ukoncit to omietanie tesne na urovni terenu, aby omietka neopadavala, aky typ omietky zvolit a ako ju povrchovo upravit (skrabanie atd.)

Moj postup by bol asi takyto:

- ocistit hrube nerovnosti sekacom (rozne cakance atd)
- natriet penetrak
- lepidlo a do neho sietka, na stlpikoch pouzit pravouhle listy
- po zaschnuti lepidla naniest vonkajsiu omietku

Dakujem

Izolacia tam predpokladam nieje ziadna - len betonovy zakladovy pas a na nom salovacky. Tie su pohladovo doslova odporne, okrem toho su vsade rozne kvackance od betonu, rozne skary a nerovnosti. Preto by som chcel nejaku cenovo dostupnu povrchovu upravu.