Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Spočítat písmena, vydělit dvěma a odečíst od středové kóty (u mě 40) pokud jsou symetrické okraje (u… nový
ml1 05.08.2019 16:34
ml1
knihovna by mohla mít něco o psaní na stroji, Ulozto poslední
čumil old 05.08.2019 19:57
čumil old

Spočítat písmena, vydělit dvěma a odečíst od středové kóty (u mě 40) pokud jsou symetrické okraje (u mě vycházel z 0-80 při psaní na A4 rozsah 5-75) a tam začít psát. Jinými slovy je potřeba to spočítat ručně. Vlastně už ani nevim, kdy jsem psací stroj naposled vytáhnul, myslím, že je uklizený tak dobře, že bych to ani nezkoušel.
Nikdy jsem to nechápal, a ani nemusel, ale opravdu se to dřív učilo, vrstevníci z oborů jako asistent podnikatele to prý dělali, jěště horší prý byly tabulky. Já považoval za úspěch stránku napsanou s minimem překlepů. Tak mě napadá, knihovna by mohla mít něco o psaní na stroji, možná v depozitu, ale určitě to nevyházeli.
Fígl by mohl být, vysázet si to v počítači neproporcionálním písmem (třeba Courier) v textovém editoru, aby se nemusela ta písmena počítat ručně. No možná ještě lépe v nějakém primitivním, třeba PSPadu, který ukazuje v záhlaví čísla znaků (možná se tam dá i zarovnávat na střed, takže nebude potřeba nic počítat). Rozhodně je to početní úloha, tímto by se trochu usnadnila.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru