Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ojeté auto na CNG

Zdravím,
sháním nové auto větší a shodou okolností se ke mě dostala následující nabídka: Touran 2008, cca 110 000 najeto, dovoz ze Švédska, cena 170 000, 2.0 FSI, palivo CNG. A zde je má otázka: denně najezdím ccca 8 km, to je roční nájezd (i s nějakýma pojížďkama a dovolenou) max. 4000 km. Obvolával jsem pár známých mechaniků ohledně toho CNG a ti řikali, že pro mě je to naprostý nesmysl, s kam malým nájezdem se to nemůže vyplatit. Navíc jakákoliv oprava vyjde až třikrát dráž než u normálního benzínu. Jelikož se vůbec nevyznám, můžete prosím potvrdit, vyvrátit nebo ještě nějak doplnit?

D9ky všem za jejich názor. Auto jsem s díky odmítl a najdu něco benzínového :) I když už to přímo nesouvisí s tou otázkou, máte něco k doporučení s větším kufrem a konkrétní motorizací (např Touran 2.0 FSI).