Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem velikost nádrže na dešťovou vodu

Dobrý den,
chystám se pořídit podzemní nádrž na dešťovou vodu. Budu používat na splachování WC a zálivku zahrady. Podle kalkulačky na internetu mi vyšla nádrž o objemu 4m3. Chci se zeptat jestli bude něčemu vadit když pořídím větší , 6 či případně 8m3? Nemám to na dotaci, platím ze svého.

Nezáleží, protože ta nádrž bude stejně vždycky příliš malá :-) I při současném suchu naprší na 120 m2 střechy jenom za měsíce kdy se nezalévá nějakých 30 kubíků vody, které by se hodilo uchovat na léto :-) I když možná na to splachování se to zase hned vyplácá... Když tak se na chmi.cz dají najít srážkové úhrny a podle průběžné spotřeby vody vypočítat vhodný objem nádrže.

Já mám na zahradě v nádržích a sudech celkem cca 17m3 a teď v těch vedrech už musím šetřit,abych voda vydržela alespoň na nejnutnější zalévání do příštího většího deště.O kterém nikdo neví,jestli a kdy bude.Když hlásí déšť a bouřky,jde to většinou okolo nás nebo zaprší 5 minut a nateče do sudů pár litrů.Takže když je opravdu liják nebo i kroupy a ostatní se běží schovat,já běhám po zahradě,přečerpávám vodu do nádrží a přehazuji roury u okapů do dalších sudů,aby nic nepřeteklo zbytečně na zem.Protože nějaké propojení sudů hadicemi to při lijáku nestačí přepouštět.Takže vody není nikdy dost a co zbyde na podzim,tak se s ní před zimou důkladně zalijí stromy.

Jak už tady všichni řekly vody nikdy nebude dost. Záleží kolik lidí bude WC používat a kolik máš rostlin či metrů čtverečních, které budeš zalévat či zavlažovat. Jinak 120 m2 není moc a 8 m3 krychlových budeš mít plných na konci zimy. Pokud budeš využívat WC v několika osobách a zalévat tak minimálně 100 litrů denně, nebojím se, že během léta nádrž o obsahu 8 m3 přeplníš.