Dreveny plot
Zdravim,
jak by ste postupovali pri stavbe takoveho plotu ?
http://www.dremo.cz/img/karus2.jpg
Jake drevo koupit ? A cim to pak natrit ? Jake stloupky ?
Zdravim,
jak by ste postupovali pri stavbe takoveho plotu ?
http://www.dremo.cz/img/karus2.jpg
Jake drevo koupit ? A cim to pak natrit ? Jake stloupky ?
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Asi bych si za ty peníze co stál pořídil zahradní chatku s pozemkem.
Kdybych chtel takovyhle vysledek, tak si ten plot necham udelat. Vypada to na nejakou exotiku a pri cene takoveho materialu bych moc neexperimentoval a zaplatil si za zaruku. Nebo kupte dobre vyschly sibirsky modrin patricneho formatu a normalne to sesroubujte a natrete kvalitni lazurou, jen pak pocitejte s tim ze vysledek nebude dokonaly, ale vydrzi dlouho.
Najel jsem si na odkaz odkud je to foto stažené. Je to česká firma, která používá jen řezivo z ČR (dle jejich tvrzení) a tuto fotku tam mají jako upoutávku. Osobně se domnívám, že to ani nevyráběly a ani nestavěly. Také mám dojem, že je to nějaká exotika ale mohu se mýlit. Tazateli nic nebrání se zeptat na firmě a bude vědět na čem je.
Tohle bud neni ceske drevo (vypada to jako akat) nebo je to nejake brousene tvrde drevo s nechutnou cenovkou a mozna i lakem. A to bych teda nechtel, pac oprava za par let bude neuveritelna piplacka.
Byť je akát původem z ciziny, tak už dávno u nás roste ve velkých objemech a prodává se český akát. Imho nejlepší dřevo v poměru odolnosti vůči ceně.
- Platí, že pokud bude dřevo trvale v kontaktu s vodou, tak je vhodnější dub.
- Pokud bude dřevo jen občas opláchnuto deštěm a vždy zase oschne, tak je vhodnější akát.
Ale nejsou to dramatické rozdíly, akátový kůl zaražený do země vydrží desítky let.
Nad zemí musíš natřít oboje, jinak to zešedne - nemá to vliv na trvanlivost, pouze na estetiku.
tak nakonec jsem zistil, ze to je brazislky orech. draha zalezistost
Tak hlavně aby to nebyl předražený český ořech vychválený česko-brazilským marketingem.
Cca 2500,-Kč m2 u prken síly 21 mm.
Použi klasické, naše listnaté, tvrdé drevo (brest, buk, dub, lipa, habr - čo listnáč v hore za chalupou dal).
Drevo sa spracuje na cirkuláre na fošne príslušného rozmeru, nechá sa v radách uložené na sebe vyšpangľované, riadne z vrchu zaťažené, voľne sušiť minimálne 60 mesiacov uzatvorené pred Slnkom, dažďom niekde v hale alebo na vzdušnej půdě (pôjd), hobľuje sa, a na záver sa vyhladí brúskou po letokruhoch osadenú nekonečným pásom jemného šmirgľa, malo by sa drevo ešte preleštiť filcovým kotúčom.
Moridlo si môžeš zvoliť podľa exotického efektu požadovaného odtieňa z radov zn.: Luxol s obsahom prírodných živíc, voskov, organických rozpúšťadiel s ochranou proti ÚV žiareniu a stabilizátormi. Luxol je momentálne TOP, No1 na trhu určený do exteriérov na drevo lebo sa hĺbkovo vpije.
Správne by sa malo moriť suché drevo pod tlakom 50bar pri teplote 120°C uzatvorené v papiňákoch (klávoch) do hĺbky, resp. namoriť prkná durch do vnútra masívu, potom nezhnije nikdy ani nevyšuntí farba odtieňa moridla.
Stĺpiky, detto listnaté drevo (hranolky), osadené nad zemou v antikoro kotvách zapustené v základovom betóne. Skrutky s matkami mosaz, nejaké vratové šrauby s priemerom 8mm s hladkou hlavou osadené na líci z tvojho pohľadu.
No tak zrovna s dubem a bukem, stejně jako s měkkou lípou, bych byl poněkud opatrný - bude to hnít před očima, natřené, nebo ne…
Spíš bych volil borovici, nebo modřín, když už radit lokální dřevo (ale co, on se jednou najde někdo, kdo si tě najde a za ty "rady" ti "poděkuje" hrstí…).
Nuda,u vás je opravdu lípa tvrdé dřevo?U nás v ČR moc ne.
Dobrý den, mám dobré zkušenosti i s sibiřským modřínem. Mám z něj zahradní domek a jsem spokojen. Občas se objeví ve schránce leták Seca- Borohrádek, vyrábějící palubky a když prodávají,,zbytky" např. 50- 100m2 bývá to i za zajímavou cenu.