Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Motor zb5a

Dobrý den, zakoupil jsem starou vojenskou elektrocentrálu s výkonem 1Kw s motorem ZB5A.
Bohužel motor my nejde nastartovat. Vždycky pouze "kýchne" a nic. Benzín tam zda se jde (svíčka mokrá) a jiskra je taky pořádná. Jediné co je my divné že z výfuku litá starý smradlavý benzín a stejný benzín jsem vypustil i z převodovky kde má být olej M2T podle návodu. Říkal jsem si jestli nemůže být špatné gufero na klice ale nevím jestli tam nějaké je nebo jestli je tam labyrint. Nevíte někdo jak to je? Děkuji za každou radu.

U tohoto stroje není převodovka. "Ulití" dvoudobého motoru- vypouštěcí šroub v dolní části klikové skříně. Pozor! šroub /matice/ se pro vypouštění povoluje otáčením v PRAVO! Já problém vidím ve svíčce, byť mimo motor jiskru dává.Vyměňte za NOVOU, věřím že poběží.

V klikové skříni není olejová náplň! Klika se maže mastnou směsí - Vámi uváděný olej M2T v benzinu v poměru 1:20- 30.