Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Softstart 15kw pro motor 7.5kw

Dobrý den,
Potřebuji kompresor 7.5kw spustit doma na jističi 25b tudíž mi byl doporučen softstart. Mam možnost levné koupit softstart 15kw. Bude funkční k pro motor 7.5kw nebo to nepomůže v rozběhl motoru? Dekuji za informace

Ještě mam dotaz jak lze zapojit softstart pokud ho chci na kompresor kompresor mam zapojeny z motoru do 3fazoveho tlakové spínače a z tlakoveho spinace dozasuvky. Jak provést připojení softstartu? Ze zásuvky připojim softstart ze softstartu do motoru a ovladaci proud vemu z tlakoveho spínače do kterého půjde jeden kontakt ze zásuvky? A ten prez trafo na 24v bude ovládat softstart.
Diky za info jedna se o tento softstart
Siemens 3rw3027-1bb04

Přesně tak, z tlakového spínače se použije jen jeden kontakt pro ovládací napětí softstartéru. Ještě je dobré tam předřadit mechanický třípólový vypínač, protože motor spínaný jen softstartérem je trvale pod napětím (jedna fáze tam vždycky je). A zajistit, aby někdo nezapínal a nevypínal kompresor tím vypínačem, ale aby se napřed zapnul hlavní vypínač a potom teprve se mohl rozběhnout kompresor (třeba druhým vypínačem nebo použít třípólový vypínač s odklopným krytem, který ovládá pomocný vypínač, použitý na přerušení ovládacího obvodu softstartéru). Vypínání a zapínání softstartéru přímo přerušením napájecího napětí za chodu motoru mu nedělá dobře.

Na A1 a A2 se přivede ovládací napětí, motor se potom spouští propojením A1 a 1 (a zastaví jejich rozpojením). Vývody 13 a 14 se nepoužijí (resp. dají se využít pro tlačítkové ovládání). Silové napětí se přivádí na hlavní svorky shora, na dolní svorky se dá motor. Pozor na to, motor je vždycky pod napětím (jedna fáze je trvale připojená).

V zásadě by to mohlo fungovat, jen musí být spojené vývody A1 a 1. Potom dáte na A1 a A2 ovládací napětí a sepnulo by se to, ale takhle jsem to nikdy nezapojoval, radši se podívejte do manuálu, k tomu 3RW30 bude určitě na netu. Na polaritě nezáleží.

Tak softstart mi bez problému běžel, ale teď mi vypadává jistic který mám za nim pro vypínání.
Teď je tedy zapojeni silové tak ze ze zásuvky mam do softstartu ze softstartu jistic 32a D a potom do motoru. Abych vypínal motor prez jistic a ne softstart. Dle klestaku jde na všechny 3 fáze cca po rozběhu 8a a jistic proste spadne cca 5sekund běhu. Čím to muže být?? Jak to správně zapojit abych měl motor chráněny? Za softstart dat tepelnou ochranu a jistic? Nebo jak? Diky

Jo na všech fázích stejně.. a při náběhu cca 50-60a a pak to spadne na všech fázích až k 6-7. Po chvíli spadne jistic a přitom jsem to pouštěl s 1 válcovym kompresorem a minuly týden jsem na tom měl 3valcovy a běželo to bez problému. (Kompresor je po go protocim s nim rukou bez problému.. takže v tom by problém být nemel .

50 A je trochu moc, ale předpokládám, že to bude jen oblbnutý měřák (jestli tedy není True RMS) rozsekanou sinusovkou ze softstartéru (protože přesně proto tam ten softstartét je, aby tam nebyl takovýhle proudový náraz). Ale přiznávám, že mě nic nenapadá :-( Zítra se zkusím kolegů v praci zeptat, jestli se s něčím takovým nesetkali.

Případně jak bych to měl mít správně zapojené, abych měl nějakou ochranu motoru, za sofstarter dat tepelnou ochranu? Nebo přímo ze softstartu připojit motor? A softstart si to pohlídá? Nevím zda ten jistic nemůže být špatný ptz před sofstarter je 25a B a ten drzi ale tenhle 32D padá..

Tak ty vibrace mě opravdu nenapadly :-) Myslel jsem, jestli tam není nastavená příliš dlouhá rozběhová rampa, protože pak ten softstartér dlouho trápí motor velkou stejnosměrnou složkou (kterou běžný klešťák "nevidí") a jistič by to mohlo shodit. Ale tohle zní logicky :-)
Mezi softstartér a motor se jistič nedává, ten softstartét si to ohlídá sám. Ale jestli ho tam máte a už nepadá, tak ho tam klidně nechte, uškodit nemůže :-)

Dobrý den,proto jsem Vám psal o kontrole pospojení a kontaktech tlakového spínače.Domnívám se,že jsem to zde již psal v podobném vláknu,písnu opět.Když jsem před několika desítkami let pracoval v převíjárně motorů,tak jedna zdejší firma přivezla spálený motor z kompresoru orlík,převinuli jsme,předali,oni namontovali,motor shořel.Převinuli jsme opět zdarma,oni namontovali,motor opět shořel.My jsme převinuli a již jeli namontovat sami,po zapojení hned jako by motor vynechával,kompresor se klepal.Zjistili jsme,že to dělá právě tlakový spínač,otřesy vytvářely jiskření na kontaktech,ba i chvílemi šel na dvě fáze.Tlakový spínač jsme připojili přes tlakovou hadici a přišroubovali vedle na zeď a motor běžel jako hodinky.Škoda,že v té době nebyla tak chytrá jištění,motor by to přežil hned,jako ten Váš.:-)