Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolaudace - pozarne bezpecnostniho reseni a problem s SDK

Dobry den,
obracim se na vas s dotazem tykajicim se pozarni odolnosti. Resim kolaudaci bytu a k rekonstrukci se vyjadrovali i hasici. V byte jsou drevene stropy se zaklopem a podbitim rakosovou omitkou a zde je problem. Rakosova omitka na strope byla provesena, protoze draty na kterych drzela zrezly a diky pohybu stropu se omitka casem provesila. Proto jsem omitku odstranil a primo na desky navrtal misto omitky bily SDK od Knaufu tl. 12.5 mm a nasledne se v potrebne vysce namontoval podhled rovnez z bileho SDK od Knaufu tl. 12.5 mm. V pozarne bezpecnostniho reseni je ale uvedeno:

- 45 minut vodorovna stropni konstrukce tvorena drevenym tramovim se zaklopem a podbitim rakosovou omitkou - vyhovuje
- v mistnostech s drevenym tramovym stropem bez rakosove omitky bude zaveseny sadrokartonovy podhled plnit funkci pozarniho stropu, bude reseno atestovanou SDK sestavou s pozadovanou pozarni odolnosti REI 45 minut

V pripade techto zmen chteji dolozit, ze vznikla sestava stale splnuje REI 45 minut, tj. zjednodusene, zda dve vrstvy bileho SDK od Knaufu jsou to same jako rakosova omitka. Resil jsem to s firmou ktera mi SDK montovala, ale vubec netusi, pry se s takovym pozadavkem jeste nesetkali.

Resil nekdo neco podobneho?

Diky
Martin

Diky za odpoved.

Chapu to tak, ze je treba posoudit novou konstrukci jako celek a pokud nesplnuje pozadovane parametry, je treba ji upravit. Pry je mozne napr. mezi dve vrstvy SDK vlozit mineralni izolaci, apod. Ale opet se dostavam k tomu, ze potrebuji vedet, zda skutecne nova konstrukce stropu parametry nesplnuje a zda napr. vlozenim mineralni izolace definovane tloustky parametry splni.

Proste potrebuju posudek, jinak se nehnu z mista.

Zalezi na rozsahu. Ja mam na rekonstrukci stavebni povoleni a tim padem mam naplanovanou i kolaudaci. Pokud delate jen mensi upravy, popr. jste se rozhodnul na stavebni povoleni vykaslat, pak se vas kolaudace netyka. V mem pripade se jednalo o velkou rekonstrukci se zasahem do nosnych konstrukci a navic v bytovem dome.

Rozhodne se jedna o financni i casovou zatez. Pozadavky stavebniho uradu vychazely ze stavebniho zakona a tam je spousta nesmyslu a zbytecnosti. Rovnez zalezi na koho na stavebnim uradu narazite. U me musel projektant nekolikrat upravovat projekt a doplnovat. Byly to naproste zbytecnosti, to ostatne potvrdili i na stavebni urade, ale holt je to ve stavebnim zakone.