Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlnová střešní krytina - ocel nebo hliník?

Dobrý dne,
chtěl bych se zeptat na názor ohledně střešních vlnových krytin. Byl jsem rozhodnutý, že si nechám dát na střechu hliníkovou krytinu Satjam Trend 0,6mm. Zaslechl jsem však od známého názor, že hliník po čase trochu vyšumí, změkne a v případě kdy padají velké kroupy, může se deformovat, případně udělat i díru. Nevím, kolik let se tento typ krytiny používá a jestli je něco takového možné, tak bych rád znal názor od někoho, kdo s tím má už zkušenost.

Děkuji

Výrobce na to dává 60 let záruku. Zkušenosti s tím nemám, pouze vím, že pokud není odizolovaná střecha tak je to v podkroví při dešti docela slyšet. Já jsem použil na střechu hliníkové šablony 50x100cm lakované a jelikož je má soused už třicet let bez toho, aby vylezl na střechu tak nemám z hliníku položeného na bednění obavu.