Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otvírák na konzervy - Jak ho účinně vyčistit?

Dobrý den,

Mám otvírák tohoto typu.

Po čase je však už narezlý a černý.

Opláchnutí pod vodou už nemá vliv, tak jsem ho namočil na několik hodin do octa. Trochu to pomohlo a bordel se částečně uvolnil, takže ho šlo ručně nožem odstranit.

Přesto to není ideální.

Neznáte, prosím Vás, nějaké účinnější řešení?

Děkuji

Mě teda až zaráží, jaká může být věda, očistit otvírák na konzervy. :-)
Jestli je to něco jako na uvedeném obrázku, tak se nejedná o tak složitý tvar. Navíc trochu nechápu, jak se může otvírák tak silně znečistit, že je to až na oškrabování nožem. Asi bych raději zvážil, za pár korun koupit nový otvírák.
Ale přesto. Silné nánosy bych oškrabal třeba nožem. Pak bych se podíval v kuchyni, jestli se tam někde neválí tekutý písek na nádobí třeba Cif, co prý vyčistí a nepoškrábe. Pomocí nějakého kartáčku bych to vydrbal tím prostředkem. Pokud by na tom byla někde rez, podíval bych se do koupelny, jestli se tam někde neválí tekutý prostředek "na rez a vodní kámen". To jsou prostředky, které lze nalézt snad v každé domácnosti. Tím prostředkem bych odstranil zbytky rzi.
S mazáním takto složitých převodů, bych si nedělal starosti. Pokud ano, na třecí plochy bych kápnul maličkou kapku nějakého oleje, třeba i jedlého.
Myslím, že úkol by byl v podstatě splněn. :puff::beer:

Omlouvám se, minulý týden jsem bohužel nemohl.

Jenže, když jsem si dnes pročítal příspěvky, tak má z toho smíšené pocity.

LOUH nemám (bohužel, ani nikdo známý ho nemá). Není sice drahý, ale nechci kupovat nemalé balení z důvodu jednoho použití.
Navíc, je nebezpečné s tím pracovat a agresivnější přípravek by odstranil maz, který by bylo potřeba doplnit.

Mám teda použít LOUH (nebo něco jiného) nebo raději koupit nový otvírák? Jde taky o to, že ho mám už hodně dlouho - min 8 let.

Děkuji

Uznávám, že některé produkty používám, dokud fungují, bez ohledu na to, že jsou technicky podprůměrné. Ale to se týká spíše elektroniky. Rozhodně mezi ně nepatří otvírák. A taky jde o to, že nechci zbytečně vytvářet odpad.

Ale souhlasím, asi bude nejjednodušší a nejbezpečnější koupit nový.