Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Myčka Elektrolux - netočí se horní vrtule

Dobrý den, prosím o radu.
U naší 3 roky staré myčky lectrolux ESF4513LOW se přestala točit horní vrtule a pravděpodobně do ní ani nejde voda - nádobí v horním koši je ze spodní strany neumyté. Má někdo nápad, co bych mohla zkusit, než zavolám opraváře (je to u nás problém :-( - pojede zdaleka a čekací doba dlouhá) . Děkuji moc předem.

Sundejte vrtuli (mel by stacit otocit takovy prstenec uprostred) a pak dejte doprostred hubici od vysavace a poradne vyluxujte. Byvaji tam casto treba jaderka z citronu, ktera vzdycky proudenim vody ucpou trysky.

Děkuji za reakci. Zkusili jsme postupovat podle Vaší rady, rameno je čisté, pod kohoutkem voda volně protéká všemi otvory, zdá se, že i při zapnutí myčky, nicméně rameno zůstává bez pohybu (zkoušíme s prázdnou myčkou, takže pohybu nic nebrání).

Tak.. Jestli je vrtule v pořádku, točí se při pohybu rukou, tak ze zadní stěny je vyústění vody pro přívod k vrtuli. Obvykle velká matice s dírou do které zapadne při zatlačení koše trubka do stěny. V té matici je těsnění. To těsnění nejde vyměnit, je nalisováno v té plastové matici. Kup celou matici, namontuj a myčka bude opět řádně mýt a vrnět.

Tak to nevim... Ten proud vody je dost silny a i kdyby to nekde netesnilo, zvladne to. Tech sikmych trysek pro “raketovy” pohon tam byva taky vic, tak ani kdyby byla jedna nenapadne ucpana se nic nedeje. A kdyby byla praskla hadice od cerpadla, hlasilo by to chybu 30 a samo se to vypnulo. Pak uz jedine poskozeny rotor cerpadla a to uz chce servis, to bych vam nepral.