Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Naviják zahradní hadice-ulomený čudl k hadici

Zdravím pánové...
O víkendu se mi na zahradním navijáku na hadici , ulomil ten čudl (samec),na který se rychlosvorkou nasazuje hadice.
Máte s tímto někdo nějakou zkušenost, jestli se pouze ten ulomený kousek dá vyměnit, nebo je to celé k ničemu, a musim sehnat nový?
To by ale nebylo hned, a já musím v pátek zalévat....
Takže doplňující otázka.....určitě se to nějak spojit, ne?

Z kohoutku na zdi je metrová hadice, ta se nacvakla na ten ulomený čudl na vozíku, a to bylo vše....jak dál, pokud nepůjde opravit přímo vozík?

z fotky to není úplně zřejmé...

1) nešlo by do toho za horka natlačit mosaznou spojku? Závisí hlavně na typu plastu... https://www.obchod-vtp.cz/mosazna-hadicova-spojka-prima-1?gclid=Cj0KCQjwitPnBRCQARIsAA5n84lC4SSTRNTuRXVNrnhehg9HwNw41S9lGmDnbTCooaUgJOMA6JbbimEaAsdMEALw_wcB

2) nesšlo by to seříznout do hladka a zaříznout do toho závit? Potom osadit bajonetem, ten už jde zredukovat na cokoli: https://www.aquatopshop.cz/Bajonetova-rychlospojka-1-s-vnejsim-zavitem-d210.htm?gclid=Cj0KCQjwitPnBRCQARIsAA5n84l3cPj5ThzDdq6n5fuAPT5D_fLOEjk_0yGYGe1b_lR-iZM5dXcNYYQaAiYYEALw_wcB

ještě bych zvážil výrobu příruby našroubované z čela, ale nechat si to vyrábět tak se šlověk nedoplatí - to jedině si to ubastlit sám