Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak uchytit šroub to duté kovové trubky?

Rozlomil se důležitý spoj na markýze. Z plastového pouzdra na duté tyči, která nese plachtu, se vylomil sroub. Bez něho markýza už nikdy stát nebude. Jako opravu jsem zvolila epoxidovou plastelínu, ale při prvním pokusu o opetovnou instalaci markýzu se spoj znovu rozpadl. Napadlo mě vyrypnout plastové pouzdro, koupit nový sroub a zkusit ho nějakým způsobem ukotvit do tyce. Nejdriv mě napadla montážní pěna, pak jsem na internetu našla chemickou kotvu. Bude to ale držet v kovu? A nevadí, že je cela tyc dutá? Přikládám fotky pro lepší představu. Jsem v této oblasti úplně nepoužitelná. Třeba někoho napadne lepší řešení ?

díl s vylomeným šroubem provrtat , tak že se do šestihranu vloží matka a přes ní se provrtá plast skrz , tím se zaručí osové vystředění a pak upravit průměr otvoru aby prošel šroub patřičného průměru , použít co nejdelší co je k dispozici ,nebo cca 25 cm závitové tyče, jednou maticí zvenčí nastavit délku co má vyčnívat a z druhé strany dotáhnout druhou maticí , část tyče vyplnit chemickou kotvou a zasunout plastové víčko se šroubem a mělo by být ok

Chtělo by to spíš nějaký náčrtek, jak to tam je.
Nejdřív bych se poptal, jestli to není k mání jako náhradní díl. Případně jestli to není ještě v záruce.
[87088-smaz-jpg]
Já bych tomu opravovanému bazmeku už nevěřil.
Pokud nepomohou mé předchozí rady, napadá mne, jestli nemáš nějakého přítele co by ti to vysoustružil z kovu, bylo by to nafurt.

Asi bych nahradil celou tu plastovou část. Ideálně pokud bych se trefil s průměrem do dřevěných tyčí (latí), jaké se prodávají za pár korun. A do takové tyče šroub dostanu lehce a bude tam i držet.