Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zjištění fáze dvoupólovou zkoušečkou

Ahoj, potřeboval bych poradit, jak měřit, respektive zjisit který vodič je pod napětím. Koupil jsem si zkoušečku Emos GK-9, má dva hroty a stupnici s LED hodnotama. Měření se dvěma hrotama je mi jasné, ale když jsem měřil kdysi vadaskou, tak ta měla prstový kontakt, takže jsem se ho dotkl prstem a hrotem jsem dokázal zjistit fázi. Na téhle zkoušečce žádná dotyková plocha není a dotýkat se samotného druhého hrotu je dle návodu zakázáno. Tedy, jak postupovat? Mohu oba hroty použít a dotykem oběma měřeného vodiče zjistit zda je tam napětí? Díky

Vaňa napojená k nuláku alebo zemi či akémukoľvek uzemneniu sa mne osobne nepozdáva. Niektoré liatinové vane majú síce zo spodku vedľa levej nohy zaliaty šroub s mosaznou matkou určenou k uzemneniu. Nikdy človek nevie, kde, kto pustí zo sľušných občanov do potrubia, kúrenia, plynu do kabeláže zeme, do prerušeného nuláku čírou náhodou fázu.

Vaňa by šteklila pracovitého občana relaxujúc po dobre vykonanej práci na fábrike na jeho uondanom pohlavnom prirodzení.