Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nátěr akátového dřeva

Dobrý den, buduju venkovní schodiště z obroušených akátových kůlů a fošen. Akát bez nátěru zešedne, tak hledám nějaký nátěr pro zachování vzhledu. Klasiku Luxol ale výrobce vyloženě nedoporučuje. Čím to tedy natřít? Něco, co by třeba vydrželo víc, než jeden rok. Nějaký olej? Nebude to klouzat? Děkuji.

Lazurol S1020 je vyloženě pochozí protiskluzový exteriérový lak na dřevo, jeho aplikaci výrobce pro akát nezakazuje. :)
Teoreticky můžeš předtím ještě dřevo natřít S1033 ale myslím, že do akátu se nic nevpije, je to jak když se snažíš natírat umělou hmotu....