Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Led žarovky z ali

Nečekal bych zázraky. Ostatně co se dá za tu cenu čekat.
Ani v normálním obchodě to neni nic moc.
Já udělal dost špatnou zkušenost se žárovkami tohoto provedení https://zarovky.heureka.cz/emos-led-zarovka-filament-a60-a-plus-plus-6w-e27-tepla-bila/# většinou značky emos. Nadšení bylo veliké do doby, než začly první odcházet. Vydržely asi jako běžná žárovka, tedy nic moc. Mám jich už docela sbírku. První dvě jsem rozebral, myslel jsem, že odešel měnič, jak se tak stává, ale odešly ledky. Zatrím jsem nerozbíjel baňku, abych zjistil, jestli je některý z těch elementů použitelný (vypadá to vždy na poruchu jednoho nebo dvou). Rtuťová úsporka tam naproti tomu vydržela 5 let, bere sice dvojnásobek (23 namísto 12W pro cca 1500 lm), ale stojí třetinu a vydrží.

Emosky odcházejí. Vždy LEDky. Diodka se dá vyměnit, ale nestojí to za to. Prdne další. V současné době kupuji pouze "BestLed" 9W/230V cca 800-900 lm/ 3000K. Dostanou se u nás (Expert Elektro) za cenu od 39 do 55 Kč. Mají 5-ti letou záruku a pokud si schováš paragon, neměl by být problém je vyměnit. Emosky s paragonem, koupené rovněž zde, pokud odešla do dvou let, měnili bez problémů a i za ty BestLed.

Problém je, že není uvedena svítivost. Wattový výkon není moc směrodatný. A další a hlavní problém, není jistota, jak dlouho vydrží. Kupoval jsem vestavné LED žárovky-destičky 50W/230V do světlometů. Cena byla kolem 1 $. První dodávka, 2 ks, odešly za pár dní. Druhá, od jiného výrobce, rovněž 2 ks, zatím slouží OK. Trochu informací je možno čerpat z množství objednávek, případně z recenzí.

Kdysi jsem se nechal zlákat, koupil jakési noname 4W Led žárovky s E27 po padesáti korunách kus. Tři z pěti dost nepříjemně blikají. Tak jsem zkusil Emos, ty vypadají OK, akorát že jejich žárovky označené jako "stmívatelné" se se stmívači, co mám v lampách, vůbec nekamarádí. A často odchází.

Tam, kde jsem koupil stmívatelné Osramy nebo Phillipsy, tak stmívání funguje a nic neodchází ani nebliká.

Pro mě už experimentů stačilo a kupuju pouze Osram a Phillips. Nutno říct, že díky tlaku těch čínských šitů už jsou ceny těch kvalitních velmi příznivé.