Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se zbavit asfaltu pod parketami?

Ahoj, bourame staré zničené parkety. Parketari mi řekli ze není šance je zachránit. Zbyl po nich ale místy asfalt a nevím jak se ho jednoduše zbavit. Nemáte někde prosím nějakou radu?

Další dotaz je, čím a jak vyplnit rozdíl cca 3cm po parketach? Na beton mi to přijde moc málo a na nivelaci zase moc. Nějaký nápad? Nahoru chci potom položit vinyl.

Díky moc, Ales

Proč jste tu nivelaci nenalili rovnou na ty parkety?
Pokud nebyly vlhké, ale jen zničené, tak bych je tam pohřbil i s asfaltem.

A nebo víc (dvě/tři) vrstvy nivelace rovnou na asfalt místo parket, ten asfalt vyrubávat ručně to bude porod.

Proč jste tu nivelaci nenalili rovnou na ty parkety?

Doufám, že nikdy nikomu nebudeš dělat podlahu…

Řemeslně nejčistší je vytrhat parkety, oškrabat/obrousit asfalt, napenetrovat, vylít stěrkou (sice trošku "raketa", ale zároveň to udělá rovinu), vinyl - a je to na celou dobu životnosti toho vinylu. Jakékoliv jiné řešení s sebou nese riziko, že to budeš do pár let předělávat (a slušný vinyl má podle výrobce životnost cca na jednu generaci, to je cca 20 let, ať už je to Fatra, Gerflor, Vineo-ale to má relativně slabý nášlap…)