Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obložení místností palubkama

Dobrý den,
chtěl bych na chalupě osekat staré otřesně vypadající omítky. Jelikož to od spodu trošku vlhne, říkal jsem si, že místo předraažené sanačky obložím místnosti palubkama. Zároveň by to krásně větralo za nimi. Samozřejmě za použití větracích mřížek.
Topení je klasika - kotel na dřevo a radiátor v každé místnosti.
Můj dotaz zní, zda když to obložím dřevem, jestli to nebude mít negativní vliv na vytápění a hlavně na akumulaci zdí, když se přes to dřevo nedostane teplo ke zdivu.
Díky

THJ

Podobný problém na chalupě /nerovné, omítnuté kamenné zdi/ jsem již před 15 ti lety vyřešil kompromisem. Ani obklad ani zdivo. Inspirace v "Chataři a chalupáři". Jde o obklad jídelního koutu nesámovanými borovicovými prkny s mezerami. U celistvého obkladu jsem se bál, že se za obkladem bude i přes větrání srážet vlhkost. Viz obrázek. Funguje to bez problémů.