Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadaska

Chcem sa spýtať, viem ze co sa týka veľkosti zobrazovaného napätia jedna sa len o informačné zobrazenie, ale aj tak, nemalo by byť na prvej hodnote 230? Keď sa jedná o zásuvku, striedavý, teda ľavá stupnica, v zásuvke namerané 233v... Je to v pohode, alebo ju mam reklamovať? vid obrázok

Tohle bych asi nehrotil, 230 od 115 a 400 to poznalo. Ani mě nikdy až na malé výjimky nenapadlo se koukat, co ten ukazatel ukazuje, používám to jako akustický indikátor a když někam koukám, tak na místo, kde měřim (hlavně proto, abych si nešáhnul, málokdy měřim zásuvku nebo něco podobně dobře zakrytého), kromě zvuku tak vidím také jiskry, což je taky indikace napětí. Ta nová (jiný typ), prosvětlená ledkama mi dost vadí při kontrole sledu fází, protože neni na doutnavce moc poznat, jestli svítí nebo ne.