Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Presny rez sparovky

Zdravím. Potřebuju do spárovky o tloušťce 19mm vyříznout z boku otvor 4x4 cm. Řezat budu jak po směru vlaken tak i napříč. Jaká ruční pila by se k tomu nejlépe hodila? Na rovny, přesný rez. Co jsem zkoumal tak nejblíže by k tomu mela mit cepovka, ale jistej si nejsem.

Diky

K tomu, co psali uz kolegové, dodám další variantu:
Rucní Lupínková pilka (stojí cca stovku).
Třeba tady, prodejců je hafo, tohle našel strýček google jako první:

https://www.promistry.cz/lupinkove-pily/lupinkova-pila-na-drevo--5-platku/?gclid=EAIaIQobChMI3a2MxvGq4gIVx-N3Ch3UgQZQEAQYASABEgL0OPD_BwE

Ideálně kolmy řezy naříznout čepovkou (nebo lupínkovou), podélný pak dodelat lupinkovou. Krásně se v rozích otočíš.
Je to o šikovnosti, kdyz si to dobre opres o další oporu, uděláš vsechno rovny jak kdyz střelí i tou lupínkovkou. Lupínkovka je na detaily, dá se s ní docela kouzlit, kdyz si tu sparovku stahnes dohromady s nějakým tvrdsim materiálem, abys pilkou mohl jet krásne podle hrany, ...