Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Presny rez sparovky

Zdravím. Potřebuju do spárovky o tloušťce 19mm vyříznout z boku otvor 4x4 cm. Řezat budu jak po směru vlaken tak i napříč. Jaká ruční pila by se k tomu nejlépe hodila? Na rovny, přesný rez. Co jsem zkoumal tak nejblíže by k tomu mela mit cepovka, ale jistej si nejsem.

Diky

Cvik dělá hodně, ale nejspíš bylo tupé dláto. Nesmí vlákna trhat, ale přes léta udělat jasný, lesklý řez, lepší je použít užší dláto něž se snažit někam natlouct široké. Nic přesnějšího bez mechanizace asi vymyslet nejde, dlátem se pohodlně dorovnají i desetinky milimetru.

K tomu, co psali uz kolegové, dodám další variantu:
Rucní Lupínková pilka (stojí cca stovku).
Třeba tady, prodejců je hafo, tohle našel strýček google jako první:

https://www.promistry.cz/lupinkove-pily/lupinkova-pila-na-drevo--5-platku/?gclid=EAIaIQobChMI3a2MxvGq4gIVx-N3Ch3UgQZQEAQYASABEgL0OPD_BwE

Ideálně kolmy řezy naříznout čepovkou (nebo lupínkovou), podélný pak dodelat lupinkovou. Krásně se v rozích otočíš.
Je to o šikovnosti, kdyz si to dobre opres o další oporu, uděláš vsechno rovny jak kdyz střelí i tou lupínkovkou. Lupínkovka je na detaily, dá se s ní docela kouzlit, kdyz si tu sparovku stahnes dohromady s nějakým tvrdsim materiálem, abys pilkou mohl jet krásne podle hrany, ...