Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Šicí stroj Minerva 72111-101 - Návod + pomoc se zprovozněním

Dobrý den,
Nebyl by prosím někdo tak hodný a nepomohl mi se zprovozněním šicího stroje Milerva 72111-101?
Jde mi o to, zda neexistuje návod v dig. podobě (při hledání jsem byl doposud neúspšný), nebo zda by někdo ochotný nenaskenoval stránky týkající se seřízení a dráhy nitě, nebo nepořídil foto svého stroje. Jde mi jak o horní, tak především spodní nit v jakési startovní pozici.

Storoj měl mechanickou závadu, to se mi podařilo opravit a nyní mne zajímá, zda se podaří zprovoznit šití.

Všem moc děkuji.

Dobrý den, díky za další reakce.

kejki - po kliknutí na odkaz fotky bohužel Chyba 404...

paul + kecal - prvotní závada byl asi uvolněný a ztracený šroubek, který aretoval kolík procházející radiálně hřídelí a přes který se unáší axiálně posuvná vačka s proměnlivým zdvihem, která má na starosti rychlost a vlastně i směr posuvu látky. A ten uvolněný kolík asi asi přes ložisko vytlačil pojistný kroužek, terý to ložisko držel v ojnici a jehlové ložisko vypadlo z ojnice a stroj přestal pracovat.

Podařilo se mi ale neopatrně sundat ozubený řemen mezi horní a spodní částí a ztratil jsem časování. Jak je napsáno, stroj má i jehelní posouvání, což mě asi zachránilo, protože jehla se při zdvihu i kýve a když prochází spodní částí, která se posouvá, tak se musí pohybovat stále v otvoru té spodní části, takže nebylo zase tak těžké najít s přesností +/- zub synchronizaci horní a spodní hřídele, nyní si hraji s jemným nastavením "předstihu" jehly oproti chapači, dokonce už to zachycuje nit z jehly. Ale problém mám se spodní nití, nevím kudy protáhnout a ať ji nalíčím kdekoli, není vytažena jehlou nahoru, a když ji ručně vytáhnu tak i přesto se uzlík nevytvoří... Ale už je na cestě návod, tak uvidíme, zda pomůže.

Díky

Dobrý den,uveďte email,pošlu originál návod k obsluze a seřízení,ještě loni byl na netu,už nemohu odkaz najít,je to PDF,sem to jaksi nejde vložit.Jinak ten stroj vlastním.
Nit na člunku musíte zaháknout za takový ozub utočné části kde je člunek usazen,má to logiku ,uvidíte jak ten zub po otočení podá nit pod jehlu a vytvoří smyčku okolo nitě na jehle a protáhnete spodní nit nahoru.
Také jsem stroj koupil totálně rozladěný,dnes šije OK.:-)