Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autobaterie ca-ca úplně suchá, dolít?

Mám autě několik let baterku, teď začla být slabá, je to bezúdržbovka ca-ca.
Koukl jsem pod víčka, zkusil naklonit, a žádný náznak kapaliny nemohu najít. Je to tak správně, nebo jí mám dolít destilkou a nabít a zase bude jako nová?

A nabít, aby se elektrolyt promíchal. A následně změřit hustoměrem a případně upravit hustotu. Trvale nízká hustota (která by mohla nastat pokud elektrolyt z baterie nějakým způsobem vytekl a následným doplněním destilovanou vodou) by brzy akumulátor taky zlikvidovala.

Jste mi otevřeli oči.
Myslel jsem automaticky že všechny baterky dneska už jsou bezúdržbové a že všechny mají nějaká víčka.
Asi máte pravdu že je to údržbová. Ono ve Feldě je problém baterku vyndat (jinak se nedá k víčkům dostat a elektrolyt kontrolovat), musí se vyndat rozpěrnej vehement z motorového prostoru (6 matek), takže jsem jí neřešil a považoval za bezúdržbovou.
Dolil jsem přes půl litru, žádná sláva.

:)) kolik se tak asi dolívá do Tesly :-D ?