Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autobaterie ca-ca úplně suchá, dolít?

Mám autě několik let baterku, teď začla být slabá, je to bezúdržbovka ca-ca.
Koukl jsem pod víčka, zkusil naklonit, a žádný náznak kapaliny nemohu najít. Je to tak správně, nebo jí mám dolít destilkou a nabít a zase bude jako nová?

Jestli má víčka, tak dolít destilovanou vodou a nabít. Víčkem by mělo být vidět, jak nízko je hladina elektrolytu pod úrovní desek. Hladina po dolití by měla být cca 1 cm nad deskami. Divná věc je, kdo vám tvrdil, že je baterie bezúdržbová. Ty většinou nemají otevíratelná víčka, nebo je nemají vůbec. Jestli bude jak nová, to záleží, jak včas jste na tu nízkou hladinu přišel.

A nabít, aby se elektrolyt promíchal. A následně změřit hustoměrem a případně upravit hustotu. Trvale nízká hustota (která by mohla nastat pokud elektrolyt z baterie nějakým způsobem vytekl a následným doplněním destilovanou vodou) by brzy akumulátor taky zlikvidovala.

Jste mi otevřeli oči.
Myslel jsem automaticky že všechny baterky dneska už jsou bezúdržbové a že všechny mají nějaká víčka.
Asi máte pravdu že je to údržbová. Ono ve Feldě je problém baterku vyndat (jinak se nedá k víčkům dostat a elektrolyt kontrolovat), musí se vyndat rozpěrnej vehement z motorového prostoru (6 matek), takže jsem jí neřešil a považoval za bezúdržbovou.
Dolil jsem přes půl litru, žádná sláva.

:)) kolik se tak asi dolívá do Tesly :-D ?