Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Světlo spínané dvěma vypínací - vytažení fáze/nuly pro zvonek

Ahoj, mám dotaz - v chodbě bytů mám stropní světlo, které je spínání dvěma vypínací (jeden za vstupními dveřmi do bytu a jeden na druhém konci chodby). Vypínač za vchodovými dveřmi bych chtěl využít (pokud to bude možné), abych z něj vytáhl 220 před vchodové dveře (provrtal bych díru) a tím napalájel domovní zvonek před vchodovými dveřmi.

Otazkou je, zda je toto vůbec možné? Stavil by mi jen fáze a nula.

Bohužel není jiná možnost jak před vchodové dveře dostat napájení pro zvonek ..:(

Díky za jakoukoliv radu!!

Já bych začal tím, co na to majitel nebo správce domu. Mně na jejich místě by se vůbec nelíbilo, že se mi v domě někdo šťourá v elektrice.
Proč vlastně chceš vytáhnout (už nějakou dobu se uvádí) 230V na zvonek? To tam žádné zvonky nemáte?

Dal jsem dotaz do poradny, sekce elektrika. Chtěl jsem poradit s dotazem, který uvádím v popisu. To, proč potřebuji 220 (230) je dáno zařízením... Právní poradna, ala kdo je majitelem, je zcela mimo mísu - majitelem jsem já.

Díky předem za jakoukoliv radu k tematu.

Tak já bych si ve vypínači u dveří změřil, kde je tam fáze, jestli je tam pořád nezývisle na poloze obou přepínačů a i když je vyšroubovaná žárovka (pokud budeš měřit doutnavkovou zkoušečkou, tak se ti tam fáze může dostat i přes žárovku). A taky kde je pojistka nebo jistič na to světlo, jestli utáhne i další spotřebič. Ale asi bych spíš zvolil nějaké bezdrátové řešení.