Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna el. rozvodů v jádře

Dobrý den
V bytě u známých jsou rozvody v umakartu v naprosto šíleném stavu, teď se opět řeší další problém a to že když se rozsvítí tak praská v acidurkách a né málo takže je znemožněno svítit aby to nechytlo.
Jelikož se jedná o velmi chudé lidi a nové jádro nepřipadá ani v úvahu tak jsem se chtěl zeptat zda je možná výměna kabelů v jadře za měděné. Co myslite? Šlo by to a na kolik by to vyšlo?

loading...

Jinak bych měl ještě jednu otázku.
To jiskření začlo až po namontování úsporné žárovky, tak jsem skusil vrátit klasickou wolframku a to už nic nikde nepraská ani nejiskří. A s tou úspornou když se rozsvítilo další světlo ve stejném obvodu akorát s wolframkou tak i ta úsporná začla svítit normálně, neblikala a nic nepraskalo. Proč tomu tak je? Tak či tak už máme sjednanou návštěvu elektrikáře...