Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový tv-pripojenie vhs videa

Potreboval by som pripojiť video-rekordér k novému televízoru, tv má síce coaxialny vstup ten však nevidí video. Skušal som kúpiť aj menič scart to 3x cinch ale aj tak televízia nevidí video. Dá sa niečo také alebo je video už úplne odpísané.

tv má síce coaxialny vstup

Buď sem napiš přesné typové označení televize, nebo se podívej do manuálu, jaké má ta TV vstupy.
Pokud chceš video připojit přes anténní (koaxiální) vstup, musíš ho na televizi naladit jako analogový kanál!
Dnešní televize bohužel s analogovými videi už moc nepočítají.

V návodu k televizi na straně 8 se píše, že to má mít "Zadní AV konektory"
Takže na videorekordéru najdi stejné konektory (žlutý, červený, bílý) a propoj to cinch kabely. Na ovladači přepni vstup na AV.

Pokud tvůj videorekordér nemá cinch výstupy (typ jsi zase nenapsal), tak použij převodník SCART-CINCH.

Video rekorder nemá vstupy (žltý, červený,bíly), jediné vstupy sú 2xscart a 1xkoaxial vstup, 1xkoaxial výstup. Mám ale nenič, scart to 3xcinch. Po pripojení na tv ale žiaden obraz ani zvuk, pustená kazeta a nič, zapol som aj koaxialny kabel do tv a skúšal aj cez neho a nič. Automaticky som dal vstup AV, nikde inde dvd ani pridavne zariadenia nefungujú.

Pozor na to, ten "menic" scart to 3 inch (taka kocka na jednej strane scart na druhej cinch 1 x video 2x zvuk L-P) byva zajeny bud ako vstup scart, alebo ako vystup scart. Ak mas teda vstup scart, tak jasne ze tv nic nevidi, lebo signal ide na uplne ine piny ako je vystup scart . . . Idealne na taketo odskusanie je "menic" scart to cinch s prepinacim "in-out".
Este je aj moznost, aj ked malo pravdepodobna, to byva u videa ktore ma 2xscart, ci su obidva aj vystup, ci teda na tomto scarte je vystupny signal. Ale ako vravim, je to malo pravdepodobne, zeby bol len vstup.

Kreativita výrobců v tomto nezná meze. Ze začátku to bývalo tak, že byly sprostě propojené (v návodu pak bylo, že se nesmí zapojovat více vstupů současně), později to bylo tak, že jen jeden byl jako vstup a oba jako výstup, případně naopak. Někdy to bylo naznačené šipkou (obousměrná, jednosměrná) jindy ne. Moje nejnovější VHS video (bude mu teprve nějakých 10 let) má 3 vstupy (kromě dvou skartů ještě vepředu), ale jen jediný výstup a je to vždy detektivka. Naštěstí jsem ho potřeboval hlavně na digitalizaci těch kazet.
S těma redukcema na skart je to potíž, protože výrobci to značí různě, koupil jsem třeba kabel skart na 6 cinchů a obraz byl označený správně, zvuk byl naopak (což mi připravilo veselé chvilky při zapojování). Když jsem naposledy uklízel, udělal jsem si na všechny tyhle redukce šipky lihovým nebo lakovým fixem (na ty s přepínačem dvě) a vidím na první pohled jestli jde signál do skartu nebo ze skartu.

Telka je vyslovene digitál! DVB-T/T2, DVB-C, DVB-S/S2 - žiadny analóg! Nemá dokonca ani analóg tuner.
Videorekordée - je to analóg, žiadny digitál.
Ak by to chcel prepojiť - potrebuje video/audio DA prevodník.
SCART výstup z rekordéru je analóg - takže redukcia SCART-CINCH nepomôže. Vstupy AV v tejto telke sú digitál.

Což je samozřejmě nesmysl. digitální vstupy TV jsou HDMI. Pokud je TV vybavena CINCH konektory, jedná se o analogové vstupy.
Pro připojení videa k TV stačí scart kabel, zakončený CINCH konektory. Není potřeba žádný převodník.
CINCH video musí být na SCART 19 +gnd, CINCH audio L na 3+gnd SCART, CINCH audio R na 1+gnd SCART.
Na TV zvolit příslušný vstup. Pokud má video dva více SCART, vyzkoušet v kterém to půjde.
Připojení videorekordéru k velkoplošné televizi ukáže nedostatky obrazu z videa. Nebylo konstruováno na velké televize, má na to velmi malé rozlišení. Přenos signálu přes SCART a následná digitalizace v TV kvalitě nepřidá. Mě to vedlo velmi rychle k odstavení videa z provozu. Při přechodu z HD vysílání to byl děs. :puff:
https://www.google.cz/search?q=zapojen%C3%AD+scart&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=Su11GlyB6KKK1M%253A%252Ci1VYpS26vShCYM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kRHgGWE65heWRxwohXHsgRbMancDQ&sa=X&ved=2ahUKEwiWovS78_jhAhVUtHEKHdH7CkkQ9QEwAHoECAcQBA#imgrc=Su11GlyB6KKK1M: