Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový tv-pripojenie vhs videa

Potreboval by som pripojiť video-rekordér k novému televízoru, tv má síce coaxialny vstup ten však nevidí video. Skušal som kúpiť aj menič scart to 3x cinch ale aj tak televízia nevidí video. Dá sa niečo také alebo je video už úplne odpísané.

Telka je vyslovene digitál! DVB-T/T2, DVB-C, DVB-S/S2 - žiadny analóg! Nemá dokonca ani analóg tuner.
Videorekordée - je to analóg, žiadny digitál.
Ak by to chcel prepojiť - potrebuje video/audio DA prevodník.
SCART výstup z rekordéru je analóg - takže redukcia SCART-CINCH nepomôže. Vstupy AV v tejto telke sú digitál.

Což je samozřejmě nesmysl. digitální vstupy TV jsou HDMI. Pokud je TV vybavena CINCH konektory, jedná se o analogové vstupy.
Pro připojení videa k TV stačí scart kabel, zakončený CINCH konektory. Není potřeba žádný převodník.
CINCH video musí být na SCART 19 +gnd, CINCH audio L na 3+gnd SCART, CINCH audio R na 1+gnd SCART.
Na TV zvolit příslušný vstup. Pokud má video dva více SCART, vyzkoušet v kterém to půjde.
Připojení videorekordéru k velkoplošné televizi ukáže nedostatky obrazu z videa. Nebylo konstruováno na velké televize, má na to velmi malé rozlišení. Přenos signálu přes SCART a následná digitalizace v TV kvalitě nepřidá. Mě to vedlo velmi rychle k odstavení videa z provozu. Při přechodu z HD vysílání to byl děs. :puff:
https://www.google.cz/search?q=zapojen%C3%AD+scart&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=Su11GlyB6KKK1M%253A%252Ci1VYpS26vShCYM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kRHgGWE65heWRxwohXHsgRbMancDQ&sa=X&ved=2ahUKEwiWovS78_jhAhVUtHEKHdH7CkkQ9QEwAHoECAcQBA#imgrc=Su11GlyB6KKK1M: