Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem První auto

Zdravím

Jsem prave cerstve po ridicaku tak bych chtel radu jake by bylo asi nejlepsi auto pro zacatecnika asi bych preferoval auto ketere je spolehlive a ekonomicke. Proto bych se vas chtel zeptat jake auto by jste doporucili, na vzhledu mi nezalezi moc, klidne aji auto stare 20 let ? dik za rady

Osobne odporučím Š.Favorit, karburátor, za slušných 200€ s najazdenými do 20000km od prvého majiteľa.

Mám tento nádherný, nezničiteľný, zberateľský kúsok Š.Favorit 136, ako bonus motoricky ošetrený HHO vyvíjačom, určený pre besnenie čoklov po rolách, trénovanie šprintom na brehoch rybníkov za pneumatikami obesené na lanách za ťažným zariadením, pričom jazdím za 3-litre na 100km na plné gule, aj na nákupy, pre krmivo, súčiastky, apod.

Ako bonus, jazdí Favorit komplet firma po stavbách, výjazdoch, bažinách, staveniskách.

Zlaté české ručičky.

Dodám pár zkušeností. Yarise mám, 1.3 s 64kW, r.v. 2007.
- Už tomu začínají hnít prahy
- klimatizace je vrtošivá (ani autorizák neví, proč, všechny komponenty jsou měřením OK)
- spojka neuvěřitelně tuhá
- při 130km/h to už docela aerodynamicky kvičí
- přední ložiska už oboje hučely, výměna
- odešel pravý zadní senzor ABS (typická bolest Yarisů), výměna včetně kabeláže (uhnilá)
- Ale nikdy mě nenechal nepojízdného a chtěl jen spotřebák
- všechny klouby původní a bez vůlí
- olej nežere a benzínu si veme 6,4l na 100 km. Není to málo, ale rozhodně nejezdím úsporně.

nechci hanit Yarise, naopak bych jej klidně doporučil. Jen chci ilustrovat, co čekat od "etalonu spolehlivosti" po dvanácti letech. Spolehlivost si zachoval ale bolesti má stejné, jako každé jiné auto po takové době.

No muj je z ruku 2002, a funguje jak švýcarské hodinky. Já ale mám 1.0 50KW a naprosta spokojenost, a nechci se chlubit co jsem všechno předjel:-D

Příklad dojel jsem na rychlostní silnici Ferrari (a málem předjel, ale majitel se nedal), a ty ostatní jsem v pohodě přefrčel... jediný Lamborghini, na to fakt nemám.