Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Outdoorová kamera - jakou zvolit čočku

Chci si pořídit akční kameru na motorku. Umístění bude na helmě a budu to mít k dokumentaci z dovolené. Moje otázka zní - pořídit širokoúhlou 170° (efekt tzv. rybího oka), nebo 90° bez rybího oka?
Ta 170° by měla umět i těch 90° - ale toho se docílí pouze softwarově - ořezem. Máte někdo zkušenosti s kvalitou? Jestli záběr z 90° čočky je stejně kvalitní jako záběr ze 170° čočky s nastavením 90° ?

Pytas sa zle...nezalezi na pozorovacom uhle, ale na optike a elektronike. To je vlasne rozdiel medzi noname a znackovymi kamerami, papierovo su casto na tom rovnako, ale v skutocnosti je tam obrovsky rozdiel.
Pytaj sa konkretne, na konkretny typ.
Samozrejme ak mas rovnake rozlisenie na kamere so 170 a 90 stupnovym uhlom je jasne, ze ten zaber na 90 stupnovej bude kvalitnejsi....na mensom priestore bude rovnaky pocet pixelov.

Rozdíl tu zřejmě bude, jak říká fleg. Ale má zkušenost s úhlem 170°, u kamerky NiceboyVega 4K, je taková, že i při této čočce jde o velmi kvalitní záběry a s větším rozsahem záběru. Pochopitelně efekt rybího oka, na okrajích záběru, způsobuje částečnou "soudkovitost", ale podle mého názoru to není nijak podstatně rušivé. Důležitá je u outdorky hlavně "stabilizace" obrazu a tu ta Tvá ji má zřejmě dobrou, dle popisu "gyro". Osobně bych volil spíše tu 170°.

Osobně žádnou korekci neprovádím. Na mé kamerce není možnost volby úhlu záběru. Ale pokud stáhneš záběr sw na menší úhel záběru, bude asi menší. Soudkovitost rybího oka se s úhlem záběru do stran zvětšuje. Já to neřeším, i tak je záznam poměrně dobrý a efekt rybího oka není nijak rušivý (alespoň pro mne).