Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dřevo - plotna

S dřevem nemám zkušenosti. Dělám jen police do šíře fošny/prkna (nevím jakej je v tom rozdíl). Ted bych potřeboval udělat korpus bedny na šuplíky. Šíře 50cm. Koukal sem na YT, že to dělaj s desek, který slepí k sobě, ale je k tomu potřeba spoustu svěrek který nemám a kupovat se mi nevyplatí. Nemám ani případně hoblovku na srovnání (jen ruční el. hoblík). Takovou desku 190x500x1000 nebo 2000mm mají v OBI. Potřebuju výšku 1400 tak bych musel vzít ty dvoumetrový a je to docela drahý. Ale napadlo mě to udělat s podlahových palubek pero drážka, kde by bylo zaručeno že ty prkna sedí na sobě a snad bych je zvládnul rovně slepit dohromady a např. rozměr 190x500x1400 vytvořil. Dřevo jsem ještě nekupoval neb používám poděděné zásoby.

Takže dotaz - jak dát desku ?x500x1400 dohromady a kde materiál kupovat - někde v OBI nebo někde jinde?
Dík

Zapoměl jsem napsat že je nutný dřevo masiv. S laminem problém nemám, ale tohle má být vintage/retro styl (nebo jak se to jmenuje) - např. 2 vrstvy různých barev a probroušení na spodní vrstvu nebo až na dřevo + kartáčování dřeva před nátěrem - takový věci dělám, ale jak sem psal, jen do šíře jedný latě nebo předělávám starý nábytek. Ale ted potřebuju vytvořit nový kus materiálu.