Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dřevo - plotna

S dřevem nemám zkušenosti. Dělám jen police do šíře fošny/prkna (nevím jakej je v tom rozdíl). Ted bych potřeboval udělat korpus bedny na šuplíky. Šíře 50cm. Koukal sem na YT, že to dělaj s desek, který slepí k sobě, ale je k tomu potřeba spoustu svěrek který nemám a kupovat se mi nevyplatí. Nemám ani případně hoblovku na srovnání (jen ruční el. hoblík). Takovou desku 190x500x1000 nebo 2000mm mají v OBI. Potřebuju výšku 1400 tak bych musel vzít ty dvoumetrový a je to docela drahý. Ale napadlo mě to udělat s podlahových palubek pero drážka, kde by bylo zaručeno že ty prkna sedí na sobě a snad bych je zvládnul rovně slepit dohromady a např. rozměr 190x500x1400 vytvořil. Dřevo jsem ještě nekupoval neb používám poděděné zásoby.

Takže dotaz - jak dát desku ?x500x1400 dohromady a kde materiál kupovat - někde v OBI nebo někde jinde?
Dík

Předmět Autor Datum
Kde koupit? To záleží na tom, jaký máš možnosti, někde jsou zakázkový truhlářství, nebo je rychlejší…
Prasak 07.04.2019 21:36
Prasak
Pro vás asi bude nejvhodnější překližka. Nějaká lepší, ne tu třetí jakost co mají v Obi a spol. Ideá…
umfa 08.04.2019 10:16
umfa
Zapoměl jsem napsat že je nutný dřevo masiv. S laminem problém nemám, ale tohle má být vintage/retro…
UBOB 09.04.2019 17:10
UBOB
V tom případě si kup spárovku. poslední
Prasak 09.04.2019 20:09
Prasak

Kde koupit? To záleží na tom, jaký máš možnosti, někde jsou zakázkový truhlářství, nebo je rychlejší zajet do Bauhausu a tam ti aj ufiknou co potřebuješ, tam to obvykle udělají na počkání. Pokud kupuješ jeden kousek, tak cena není až tak rozhodující faktor.
Než slepovat desky na půlmetr, tak není lepší koupit (a rovnou nechat uříznout) nějakou laťovku, či lamino?

Zapoměl jsem napsat že je nutný dřevo masiv. S laminem problém nemám, ale tohle má být vintage/retro styl (nebo jak se to jmenuje) - např. 2 vrstvy různých barev a probroušení na spodní vrstvu nebo až na dřevo + kartáčování dřeva před nátěrem - takový věci dělám, ale jak sem psal, jen do šíře jedný latě nebo předělávám starý nábytek. Ale ted potřebuju vytvořit nový kus materiálu.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru