Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Promrzání ventilací ?

bu
budu dělat v koupelně ventilaci

(doposud se vždy větralo po koupání oknem)

1 - ale mám zde námitku jestli tou ventilací nepůjde v zimě chlad z venku

chci to realizovat 100 mm trubkou ve zdi cca zeď je tlustá asi 65 cm

na jedné straně mřížka a na druhé ventilátor

(ještě si nejsem jist na které straně mřížka a na které ventilátor
předpokládám, že lepší by byl ventilátor na venkovní straně z důvodu hlučnosti)

2 - předpokládám, že ventilace by měla být až těsně pod stropem, ale tam zrovna vede elektrika, tak si říkám, jestli mít ventilátor 20 cm pod stropem má ještě smysl?

dík za rady

Větrání v koupelně a na toaletě by mělo být v každém bytě nutností. Zpětnému nasávaní chladného vzduchu z venku se předchází buď gravitační žaluzií na fasádě (ventilátor na stěně v interiéru, v koupelně nebo v trubce ve zdi) nebo externí zpětnou klapkou ve vzduchotechnickém potrubí ve zdi (to lze využít při instalaci ventilátoru v potrubí ve zdi, v interiéru i v exteriéru) nebo nákupem ventilátoru s automatickou žaluzií (ventilátor je na stěně v koupelně). Co se týká hlučnosti ventilátoru, neměl bych s tímto obavy, protože dnešní kvalitní ventilátory do koupelen a na WC mají hlučnost již od 5dB, ale i možnost instalace ventilátoru na fasádu nebo do stěny je možné. Vyberte si co bude splňovat Vaše představy a kontaktujte specialisty na větrání, kteří Vám doporučí nejvhodnější ventilátor, vč. příslušenství. Doporučuji se obrátit s požadavky na odbornou firmu, nikoliv nakupovat v hypermarketu.

Umístění odtahového ventilátoru 200 mm pod stropem je v pořádku a nebude mít negativní vliv na větrání.