Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeznačení vodičů ??????

Dobrý den. Nejprve bych se chtěl omluvit, sice jsem vyučený elektikrár, ale už 3 roky jsem bez prakse, ale semtam neco sbastlym (blikač atd...). Doma jsem zapojoval takovou tu zásuvku s tím jedním kolíkem (víte co mislím ne? ). ale nastává tu jeden problém. Dům je eště po dědovy a v ty zásuvce je hnědej a mordej vodič. Potřebuju do něj zapojit motor, ale z motoru trčí modrej a černej vodič. Chci se zeptat,jestli můžu ten vodič přeznačit popřípadě na jakou barvu černou nebo hnědou. Chcu to udělat takto, abych nemusel překopávat rozvodnou síť. Vím, že jednou v práci sme to podobně dělali, ale moc jsem tomu nerozumněl. diky :-[
Upravena velikost písmen. (Kurt)

loading...

Je to masakr. Jednu jsem v jedné takové domácí instalaci nechal jednoho podobného zapojovat kabely do krabic. Že prý chodí do třeťáku na elektro. Fajn. Říkám "Vidíš ty svorky v tý krabici? Tak nahoru na tu horní hnědý dráty, doprostřed, doprava nebo doleva, to je fuk, žlutozelený, dolů modrý". Jo, zapojil to tak. Teda skoro. Na horní šroub každé ze svorek připojil hnědý drát, na prostřední šroub žlutozelený a na dolní šroub modrý... Ne, vůbec se nenamáhal přemýšlet nad tím, co vlastně dělá. Ještě, že jsem se do těch krabic ještě šel podívat.