Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pruser u zakaznika...diera v podlahe

Tak sa mi po dlhych rokoch pokoja podaril vyrobit mensi pruser u zakaznika. Pri montazi repro v strope mi z rebrika padla utahovacka...samozrejme, ze hrotom priamo do podlahy, takze mame dierku v nej.
Problemom je, ze je to 4 rada od steny, plavacka ma kliky na vsetkych stranach, aby nezatekalo, je zapustena pod zarubnami a pod linkou, takze vymena za iny kus nehrozi.
Diera je asi 5cm od buducej skrine, size vzadu, ale majitelke nechce rozsirit skrinku o tych 5cm, takze jedina moznost je tu dieru spravit.
Kazdy vravi, ze to nejde,
Naozaj?
To neexistuje nejaka sparovacia, krycia hmota, ktora by cca 10mm dierku vyspravila tak, aby to bolo co najmenej vidiet? Sa mi nechce verit.
[86479-img-605187d78a6cb62c7aed6716f258-jpg]
[86480-img-6ed8c80b1474d44978ab36b7cc2b-jpg]

Naštěstí nejsu jůtuber.
Aplikuju to tak, že vyčistím díru, vosk nahřeju nad svíčkou a díru zakápnu. Určitě je možnost vosk v díře prohřát pájkou. Nakonec to zaříznu čepelí z lámacího nože.
Poznámka - nefunguje to na malý dírky, tam se vosk nechce chytnout. Ale Flegova díra bude dostatečná.

Vidět to bude vždy, jestli je majitelka saň.
Opravit by to mohlo jít tvrdým podlahářským voskem vhodného odstínu. Rozehřát do tekuta, zakápnout, po vytuhnutí seříznout a rozleštit.
Musí to být tvrdý vosk, ne to měkké, co mají v hypermarketech na retušování vertikálních spár.

Doporučuji pořídit 1x1m hobru a tu pokládat při stropních pracech pod sebe.

Niečo podobné som vyriešil obyčajným stolárskym tmelom približného odtieňa za cca 2 €, nechal vyschnúť, jemne zabrúsil jemným šmirglom a nakoľko bol odtieň trocha svetlejší, potrel som ho rozlomeným orechom (napr.vlašským), ktorého olej spôsobil jemné stmavnutie.
Inkriminované miesto k spokojnosti bez újmy drží skor rok.