Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nahození zdi ze ztraceného bednění - malta padá

Ahoj, nahodil jsem si pruhy malty a do nich vsadil dřevěné omítníky a pak jsem zkoušel nahodit zeď mezi nimi. Tloušťka omítky podle omítníků cca 2 cm. Problém byl v tom, že mi malta v tak silné vrstvě nedržela na zdi. Nějaká část mi úplně odpadla od zdi a jinde bylo vidět, že je jí tam moc a měla snahu se sunout dolů... Přitom jsem nakoukal plno videí a tam to nahazovali najednou a pak jen stáhli latí a hotovo. Já jsem tedy musel část sundat a dělám to navíckrát. Vždy jednu vrstvu, pak čekám až zavadne a pak teprve další. Co prosím Vás dělám špatně? Používám hrubou pytlovanou maltu, špric na zdi mám také, tak už nevím. Díky moc

Na pár místech není stoprocentní rovina. Asi jsem měl udělat slabší vrstvu, to máte pravdu. Jak jsem psal, myslel jsem, že omítka by měla mít těch 1,5 - 2 cm. Zatím mám hotovou polovinu, tak už to budu muset asi dodělat v téhle tloušťce. Snad to za rok nespadne... Původně jsem ještě přemýšlel o lepidlu nebo jen natažení jemnější malty, ale asi bych nedodržel všude stejnou tloušťku a při sluníčku by to bylo vidět.

Jedem zedník mě učil: srovnej maltu v kolečku do roviny, vyřezej do malty píč... kosoctverec i s delší úhlopříčkou, podeber zednickou lžíci a úhlopříčka se musí pětkrát otevřít a zavřít. Tak se pozná dobrá malta na omítky :-)

Nahoď omitník, srovnej latí na minimální tloušťku a nebude to padat. 2 cm je hodně.