Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spárovací malta - hmota na balkón

Potřebuji spárovací maltu nebo hmotu mezi dlažbu na balkóně která nepustí vodu a vydrží mráz. Původní dlažbu budu musel skopat protože voda se dostala pod dlažbu tam zmrzla. Dlažba odmrzla, odprejskala. Poraďte s čím máte dobré zkušenosti. Slyšel jsem o MAPEI nebo Ceresitu, ale nechci se podrubé spálit...

Ono problém nebude ani tak v špárovacej hmote ako skôr v nesprávne nalepenej dlažbe. V exteriéri je potrebné lepiť dlažbu buď do tekutého lože, alebo v prípade že sa používa hrebeň tak treba lepidlo naniesť ako na podlahu, tak na dlažbu a roztiahnuť hrebeňom tak že po spojení dlažba-podlaha sa hrebeňom natiahnuté lepidlo na podlahe a dlažbe navzájom kríži. Tým sa priestor pod dlažbou uzavrie a zabráni sa vnikaniu vody a odmrznutiu. Lenže remeselníci na to kašlú, buď z neznalosti alebo celkom zámerne (pretože vedia že to časom odletí a budú mať zase kšeft) a lepia dlažbu tak ako v interiéri, tzn. natiahnu lepidlo hrebeňom na podlahe a capnú na to dlažbu. Potom samozrejme pod dlažbou vzniknú kanáliky ktorými preniká voda a dlažba tak časom vplyvom mrazu odletí. A čo sa týka dlažby tak do exteriéru najlepšie voliť slinutú dlažbu. Ja som si dlažbu na balkóne i terase pred nejakými 10 rokmi lepil sám a doteraz mi nič neodprýskalo.