Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aku konstrukciu na tahanie malin?

Zdravim,

chceli by sme na zahrade zacat pestovat maliny. Potreboval by som preto poradit ohladom vhodnej podpornej konstrukcie, po ktorej by sa rastuce kriky mohli tahat. Zatial planujem zatlct do zeme 3 plotove stlpiky s rozostupom cca 1,5 metra a medzi ne natiahnut drot, bude to stacit? Pripadne medzi stlpiky nejake pletivo s velkymi okami, napr. 10x10cm? Nechcem do toho investovat viac nez je nutne, ale tiez nechcem aby to bolo z hrdzavych roxorov 8-)

Pokud chcete mít dvě sklizně ročně,zkuste i remontatní odrůdy,ty plodí 2x ročně až do mrazů.A malinoostružiny Tayberry apod.moc nedoporučuji,strašně píchají,slabé dlouhé šlahouny se musí vyvazovat,z plodů nejdou vytahovat středy se stopkou.Prostě jako červené ostružiny.To už raději beztrnné ostružiny-velmi vysoká úroda,neodnožují pod zemí,silné výhony.Ovšem dlouhé třeba i 5 metrů,tj.ideální zasadit k plotu a po cca 2 metrech vyvázat.Nebo hodit přes větev sousedního stromu.Každý kdo je u mne vidí,hned je chce taky.

Když tedy reaguješ na mne, tak třeba proto, že vyhodit odplozené klacky z mezery mezi provázky je jednodušší, než z roxorů.
Stříhání je důležité pro úrodu, o množení nemluvím. U kratších šlahounů plodí v zálistcích větší množství plodů.

Nerozroste se, když má pevnou zábranu v cestě, nejde zase moc hluboko. Ale má velkou spotřebu živin, takže je potřeba je dodávat.