Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zahradní chodníček z betonových šlapáků.

Prosím,můžete mně poradit.Koupila jsem formy na šlapáky do zahrádky,které si chci sama, z betonu,vyrobit,koupené jsou drahé.

Jakou suchou betonovou směs mám zakoupit a co do ní přidat,aby mně nepopraskaly,bude se po nich chodit.

Děkuji Vám za radu.Alena

Osobně bych to doma nedělal, jelikož nic neušetříte. Domnívám se, že máte zakoupené gumové formy ve tvaru stopy nohy. Výška formy bude asi 4 cm. Jelikož dle dotazu nemáte asi žádnou zkušenost se zpracováním betonu tak výsledek nebude asi vynikající. Sériově vyráběné betonové prvky jsou z lepšího betonu a jsou hlavně vibrovány. Pokud si to tedy chcete zkusit a máte jen pár forem, kupte betonovou směs, rozmíchejte betonovou směs v kbelíku pomocí vrtačky a nástavce na míchání. Směs nalejte do forem a ve formě udusejte. Po tom zasypte pomocí sítka cementem ( jako by jste cukrovala bábovku) a uhlaďte hladítkem. Nemělo by Vám to rychle vyschnout, je potřeba beton kropit. Nechte zatvrdnout cca 1-2 dny a opatrně překlopte na rovnou plochu a můžete začít novou výrobu. Pokud budete chtít dát do formy drátěnou výztuž tak by stačilo vystříhat z pozinkovaného pevného drátěného pletiva (ne pletivo v rolích), tvar formy zmenšený z každé strany o 2 cm a tuto výztuž položte na první 2 cm betonu a zalejte další vrstvou betonu. Hlavní je vše dobře udusat (uvibrovat). Beton tvrdne 28 dní ale cca 70 % pevnosti má po týdnu. Pro rejpaly dotaz tu byl 24 hodin a nikdo jí moc neporadil. Komu se to nelíbí ať mi pr.el políbí.