Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej pozemku

Zdravím.
Chceme prodat stavební pozemek na vystavbu RD. pozemek je zasítovaný,příjezdová cesta
je u něho taktéž.
Okamžitě po vystavení mi volala RK Remax a bla bla bla... Provize prý činí 5% + dph .

Chtěl jsem se tedy zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s touto realitní kanceláří a jestli je
lepší prodávat pozemek sám a nebo přes RK.
Děkuji za odpovědi.

Kdysi jsem prodával byt a to přes realitku, na začátku jsme se dohodli na ceně kterou za byt chci a pod kterou už zkrátka nepůjdu, oni si k ceně přihodili svojí provizi a pak už to všechno zařizovali oni. Veškeré dokumenty, prohlídky, odhad, katastr, notář a úschova peněz, všechno to měli na starosti oni a všechno dopadlo tak jak jsme se dohodli na začátku.
Osobně bych si netroufl prodávat byt nebo pozemek sám, protože je kolem toho spousta papírování a běhání, za tu provizi mi to stálo.
Ale realitku jsem oslovil sám, k někomu kdo se sám nabízí bych asi důvěru neměl.

Nie je problém predať nehnuteľnosť sám na vlastné triko, len je problém, aby si sa neobabral o majetok a získané financie pri zápise právnych úkonov v LV príslušného katastra a súčasnom prevode financií na tvoj účet alebo keš. Straším, podvodníci čakajú, ako supi.

Naceň +5% províziu k celkovej hodnote majetku. Nehnuteľnosť sa nemusí predávať ako teplé rohlíky v záruke.

Osobní zkušenost nemám. Doslechl jsem se, jeden známý prodával nemovitost, snad přes realitku, ale prodal to pak sám a realitka na něm vymáhala ušlou provizi. Nevím, jak to dopadlo, až tak mne to nezajímalo. Pokud by ti realitka nabídla návrh smlouvy, než ji případně podepíšeš, ať se na ni podívá nějaký právník co se podobnými věcmi zabývá.

Smlouva je IMHO něco s čím musí souhlasit oba partneři. Třeba někdo zkušený může navrhnout nějakou úpravu, aby to jednomu z partnerů vyhovovalo. Nebo objeví někde drobným písmem pod čarou nějakou sviňárnu. Ale druhý partner s tím nemusí souhlasit. Tak se třeba dohodnou na kompromisu nebo smlouvu neuzavřou.
Pravidlo co se teď hodně cituje: Podepsat můžeš, přečíst musíš.