Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Máte někdo zkušenost s uvedenou nabíječkou LiIon akumulátorků?

Máte někdo zkušenost s dále uvedenou nabíječkou LiIon baterií. Jde mi hlavně o možnost testování kapacity starších baterií a jak je asi spolehlivé. Díky za reakce.

https://www.aliexpress.com/item/Liitokala-lii-PD4-lii-500-S2-LCD-12V-AA-AAA-Lipo-External-Smart-Battery-Charger-18650/32884961461.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.268.a5ff3c00C5kM9c

Nabíjačka nie je tester. Podľa nabíjacích prúdov a hraníc napätia podľa chemického zloženia vložených článkov by mala spoľahlivo fungovať, nezničiť baterky:

Electrical Parameters:

1. Input : AC cable 110-240V 50/60Hz (included)/ DC 12V 1A(selective);

2. Output voltage: DC 4.2V for Li-Ion 3.70V

DC 4.35V for Li-Ion 3.85V( IMR)

DC 3.65V for LiFePO4

DC 1.48V for NiMH/NI-Cd

Output current: Li-Ion/IMR/LiFePO4 2000mA*1(only for slot#4),

1000mA*2/500mA*2

NiMH/NiCd: 500mA

4. Constant voltage, cut-off current: less than 100mA;

5. Standby current: less than 15mA。

Je to i tester.
Funguje to tak, že v testovacím cyklu dobije baterie, vybije je (vybíjecí proud má 250/500mA) a při tom změří kapacitu.

Tahle nabíječka je doporučovaná ve fórech, které se zabývají testováním LiOn aku hned po Opus BT-C3100
Pokud to potřebuješ na občasné otestování, pak je to dobrá volba. pokud chceš testovat větší množství akumulátorů, pak do poručuji něco, co má vybíjecí proud 1A. Jinak budeš na vybití čekat hodně dlouho.

Díky za obě odpovědi. Dostalo se mi do rukou, v poslední době, několik vyřazených NB packů, tak jsem je rozebral a vybral z nich poměrně víc 18650, které mají ještě minimální provozní napětí OK, a jdou nabíjet bez problémů. Nabíjím je přes nabíjecí modul, ale otestování bez testeru je moc pracné a zdlouhavé. Takže je chci hlavně otestovat na to jak jsou kapacitně "vyšumělé".Uvažuji s nimi pro využití v nějakých nenáročnějších aplikacích (svítilny, powerbanky, napájení nenáročné elektroniky bez napáječe a pod.) A pokud bude testování probíhat i pomaleji, ale není nutno s tím nijak laborovat, tak mi to nevadí. Ta OPUS BT je sice asi lepší, ale jednou tak drahá. Takže asi "půjdu" do téhle. :-/