Myčka Whirlpool ADG 6240/1 nenapouští vodu / H2O
Dobrý den, myčka při spuštění nenapouští vodu, po chvilce se na displayi objeví H2O.
Přívodní hadice není nikde zmáčknutá, kohout je otevřený, voda skrz hadici teče.
Nevíte kde může být problém?
Myčka fungovala asi 3 roky bez problémů.
díky.
My neznáme tvoji řemeslnou zručnost, bez urážky, asi není veliká. Nejprve bych měřil zda je sepnutá elektřina k napouštěcímu ventilu (to se dá i bez vybavení - žárovkou). Dále co ji spíná a jestli je cesta vody od ventilu dovnitř průchodná.
Já tvoji řemeslnou zručnost taky neznám tak si o ní můžu myslet to samé, není to můj obor a kdybych asi věděl jak mám postupovat tak bych s tu určitě na to neptal.
jen jsem chtěl přijít na to v čem by mohl být problém, třeba se jedná o běžnou závadu, nevím, třeba se s tím někdo setkal a může mi poradit.
Navíc pojem "řemeslná zručnost" má znamenat co? že jsem jako Venca Konopník nebo tak něco?
Vysledujte, zdali sepne elektromagnetický ventil, který napouští vodu a případně zkuste změřit, zdali jde do ventilu proud v době, kdy má myčka napouštět. Pokud ne, jděte dál, tedy někam na řídící desku, kde by nespíš mělo být relé, které elmag ventil spouští. Může být vadné.
Dobrý den,
včera jsem řešil u své myčky.
V mém případě ucpaná hadice, která vede od mycího čerpadla, přes elektroventil do boční zásobníkové nádrže.
Stačí hadici i s ventilem vyndat, vyčistit. Bude zanesená borčusem a vodním kamenem.
Po vyčištění již jede, nic nehlásí.
Setkal jsem se ještě se zradou, kdy aqua stop nenapouštěl. Docela zajímavé a laciné řešení. Stačilo do šroubení aqua ventilu dát 2 těsnění na sebe. Ale to asi nebude váš případ.
Já teda ještě měnil čerpadlo.
Myčka špatně myla. Byl malý tlak. Koupil jsem na to čerpadlo, ale ne přímo na tento model. Na novější modely, se 105 W v myčce je 80 W čerpadlo).
Pasuje kryt čerpadla (dodávají bez krytu turbíny), ale nepasuje napájení.
Nové čerpdlo má vícero vstupů, promě napájení i řídící konektor, kterým si myčka řídí otáčky.
Elektroniku čerpadla jsem obešel, vyřadil ji. Přímo na motor. Musí se ale rozdělat konektor, napřímo jsem napájel.
Jede skvěle. Jednak dává objem vody, takže pěkně meje a taky konstrukčně je lépe vyrobeno. Nemá ložiska z grafitu. Mělo by vydržet déle.
Když budete mít myčku venku z linky, určitě doporučím vyndat rozdělovač vody. V ose plastového "hrnce", hned za plovákovým spínačem.
Malá krabička s motorkem, oz. koly a tyčkou do onoho plastového "hrnce".
Opatrně rozdělat, vyčistit, namazat (vytáhnout gufero, vyčistit, namazat). Já mažu lithiovou vazelínou s MOS2 (dá se sehnat 100 g v balení jako sáček pro homokynetické klouby za cca 30 Kč, tam, kde prodávají díly na auta). Zkontrlovat mikrospínač, proměřit, případně dát nový.
Já ho měl utopený, nefunkční. Lehce prolnulo pár kapek, které vzali za sebou spínač i ten tištěný spoj. Konektor zaoxidovaný. Dráty raději pájeny přímo na spoj.
Myčka jede jako vítr, než zase se časem trochu projeví vodní kámen.
Doporučím litr octa do levého otvoru uvnitř myčky. Nechat přes noc.
Řešil jsem totéž aktuálně na stejné myčce (po cca. 10 letech bezproblémového fungování). V našem případě ještě symptom navíc = louže vody pod myčkou. Naštěstí se zdá, že problém byl pouze vypadlá hadice, která vede z boční nádrže přes ten elektromagnetický ventil kamsi zespodu pod myčku (fotka v příloze). Hadice nebyla zanesená, tak jsem akorát ségrovku jsem pomačkal kleštěmi a hadici nasadil zpět (stačilo oddeklovat spodní plechy z boků a zezadu jen uvolnit). Na jiný problém jsem nepřišel, myčka jede zas jak dříve.
Upřímný obdiv Laďánkovi... nebýt toho jeho komentáře tak se asi do rozebírky nepustím páč tohle opravdu není můj šálek.