Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovzdělání

Ahoj, v září budu asi poprvé nastupovat do nové práce. Jedná se o firmu, která děla elektroinstalaci a hlavně zapojování rozvaděčů v halách. Z práce mám velký strach, protože
v oboru nemám žádnou praxi (tu školní nepočítám, byla 2 dny za 14 dní a ještě to bylo půlené se slaboproudem). Firma prý si absolventy zaučí, ale i tak bych chtěl být trochu připravený předem. Proto se vás chci zeptat, jestli neznáte nějakou dobrou a srozumitelnou literaturu nebo jiný způsob jak se s tímto oborem trochu více seznámit.

Na netu, konkrétní učebnice free, asi neseženeš. Pokud do toho chceš něco investovat, objednej si něco z odborných knih z odkazu. Jinak se občas dají sehnat i v některých prodejnách knih, pokud vedou odbornou literaturu. A rovněž se dají občas vypůjčit i v dobře vybavených knihovnách. A neboj se, pokud Tě zaměstnají, tak Tě musí (pokud máš odborné vzdělání) postupně zaučit na prováděné práce a v podstatě odpovídají za Tvou bezpečnost. Budeš muset určitě absolvovat školení z vyhl.50/78 Sb. a přezkoušení. Tam se budeš muset seznámit i s potřebnými předpisy a normami, platnými pro elektrotechnickou činnost a rovněž s rozsahem prací, které budeš moci v praxi provádět. Pokud nebudeš mít zaučení a přezkoušení z vyhlášky, tak Tě, k samostatné práci, zaměstnavatel nesmí pustit.
https://knihy.abz.cz/obchod/elektricke-instalace

Teď mě ještě, dodatečně, napadlo a doporučuji použít tuhle free aplikaci ProfiCad elektro. Je zde poměrně hodně značek pro kreslení a tím i čtení elektrotechnických schemat všeho druhu. V prvním odkaze je pokec a hodnocení, ve druhém si jej můžeš stáhnout. Používám jej a je opravdu dobrý. Pokud jej budeš využívat pro soukromé účely, je zdarma. A je jej možno použít jako jednoduchou učební pomůcku pro orientaci ve schematech. A v ukázkách máš rovněž i nějaká konkrétní schemata. ;-)

https://automatizace.hw.cz//proficad-elektro-cad-software

https://www.proficad.cz/