Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovzdělání

Ahoj, v září budu asi poprvé nastupovat do nové práce. Jedná se o firmu, která děla elektroinstalaci a hlavně zapojování rozvaděčů v halách. Z práce mám velký strach, protože
v oboru nemám žádnou praxi (tu školní nepočítám, byla 2 dny za 14 dní a ještě to bylo půlené se slaboproudem). Firma prý si absolventy zaučí, ale i tak bych chtěl být trochu připravený předem. Proto se vás chci zeptat, jestli neznáte nějakou dobrou a srozumitelnou literaturu nebo jiný způsob jak se s tímto oborem trochu více seznámit.

Teď mě ještě, dodatečně, napadlo a doporučuji použít tuhle free aplikaci ProfiCad elektro. Je zde poměrně hodně značek pro kreslení a tím i čtení elektrotechnických schemat všeho druhu. V prvním odkaze je pokec a hodnocení, ve druhém si jej můžeš stáhnout. Používám jej a je opravdu dobrý. Pokud jej budeš využívat pro soukromé účely, je zdarma. A je jej možno použít jako jednoduchou učební pomůcku pro orientaci ve schematech. A v ukázkách máš rovněž i nějaká konkrétní schemata. ;-)

https://automatizace.hw.cz//proficad-elektro-cad-software

https://www.proficad.cz/