Opět souhlas, bez komentáře.
Ale vedené diskuse o potřebnosti a důležitosti třívodičových (pětivodičových) rozvodů v TN-S a používání chráničů by byly asi opět na "dlouho". Po mých zkušenostech, v padesátileté praxi, mám pochopitelně i vlastní názor. Co se týče nebezpečnosti elektrických zařízení a rozvodů, pochopitelně je dobré, že se nároky a požadavky zvyšují a vzhledem k současným technickým a materiálovým možnostem je "vylepšování" možné. Před padesáti lety byla "technická vymoženost" jistič, který mohl nahradit jednorázovou pojistku, amatérsky opravovanou dráty. O nějakých chráničích se tehdy ani nezdálo. Ale že má na dnešní "vylepšování" bezpečnosti vliv i komerce, o tom můžeme opět diskutovat.
Zvýšení bezpečnosti těmito prostředky má význam pouze při náhodné poruše.
Ale ani soustava TN-S a chrániče, nezabrání neznalému laikovi, aby, při neodborném zásahu do elektroinstalace, nebo elektrického zařízení, si nemohl způsobit smrtelný úraz.
O tom, kdo, kdy, jak a proč dostal "ránu" se nikdy vlastně nedovíme. Pouze "smrťáky" jsou evidovány. To je to, co já vždy při radách a diskuzích, na toto téma zdůrazňuji. Elektřina nezraňuje, ta "pouze" zabíjí !!!
Jako přímý a "zářný" příklad mohu uvést mého bráchu, neelektrikáře, který kdysi zuby odizolovával kablík u přívodu ke světlu do akvária a nevypnul si jej. Přežil to, ale dva dny z něj nevyšlo kloudné slovo.